Käsmu Sadama 2016. aasta detailplaneeringu esitlus

Käsmu Majaka Sadama detailplaneeringu esitlus 06.08.16 Käsmu külakoosolekul

2016. aasta augusti esimesel nädalavahetusel esitles Heiti Hääl Käsmu külakoosolekul Majaka Sadama värskeimat detailplaneeringut. Tema esitust on võimalik järelvaadata YouTube’i video vahendusel siitsamast postitusest ning esitluse slaidid on nähtavad järgnevas pildigaleriis. Continue reading

Avaldatud on uus Käsmu Majaka Sadama infoleht

“Rannaküla Käsmu on siiani ilma sadamata. Kutsume teid üles toetama Käsmu väikesadama rajamist. Käsmu on seda väärt, me kõik väärime seda! Sadam annab Käsmule võimaluse areneda ja jääda külana kaardile. Sadama kaudu oleme ühendatud maailmaga ja maailm meiega.” MTÜ Käsmu Majaka Sadam juhatuse liikmed

Millised on kümme põhjust Käsmu Sadama rajamiseks ja kuidas positiivselt meelestatud kohalikud antud ettevõtmist näevad, loe lähemalt juba esimesest Käsmu Majaka Sadama infolehest (paremaks lugemiseks soovitame PDF eraldi aknas avada) Continue reading

Käsmu lahel läks äikesetormi kestel ümber purjekas, päästeti kuus inimest

Virumaa Teataja annab teada, et Käsmu sadamast väljunud lõbusõidupurjekas Cumulus jäi pühapäeva pärastlõunal äikesetormi kätte ja läks kummuli, pardal olnud kuus meest päästeti.

Õnnetuse ajal Käsmus olnud MTÜ AV Motors juht Aimar Välba rääkis, et oli kaatriga tulnud just Vergi sadamast Käsmu, kui ilm tormiseks pööras. Parajasti väljus sadamast purjekas Cumulus.

Välba sõnul helistas mõne aja möödudes talle kohalik noormees Egon Tamm ja teatas, et purjekas on merel kummuli keeranud. Välba läks koos ühingukaaslaste Kristjan Feinmani ja Koit Kombiga jälle kaatrisse ja nad kihutasid merehädalistele appi. Continue reading

Käsmu Majakamäe randumiskoht taas avatud!

Taaskord on kätte jõudnud paadiomanike lemmikhooaeg ning Käsmu Majakamäe randumiskoht ootab kõiki külalisi!

Käsmu Majakamäe randumiskohas on hetkeseisuga 16 sildumiskohta, millele lisanduvad ajutised sildumiskohad lõuna- ja põhjasillal ning väiksematel kaluripaatidel on võimalik oma paadid ka rannale kinnitada.

Lisaks oleme randumiskoha slipi tänaseks päevaks korda teinud, mis annab ümbruskonna parima võimaluse erinevate meresõidukite vette ja veest välja transportimiseks.

Continue reading

Käsmu Majaka Sadama kodulehekülg avatud!


LogoMeil on hea meel teatada, et Käsmu Majaka Sadama veeb on nüüdsest avatud!

Leheküljelt võid leida infot nii olemasoleva kui ka tulevase sadama kohta, leida sadama teenuste ja hinnakirja infot, hoida ennast kursis MTÜ Käsmu Majaka Sadama tegevusega ning uurida Käsmu kapteniküla kohta käivat infot. Vajalikku infot leiab nii turist kui paadiomanik.

Alustuseks soovitame tutvuda Käsmu Majaka Sadama-ga, saada ülevaade MTÜ-st ning tutvuda Käsmu kui suvituspaigaga. Meremehed leiavad vajalikku infot siit ning kõik külalised on oodatud leidma oma tee.