ERR: Audru kalurid tegid korda talvetormi lõhutud Juheta sadama

Audru vallas Pärnumaal tegid kohalikud kalurid korda 2005. aasta talvetormis lõhutud Juheta sadama. Sadamal on nüüd korralik kai ja igal mehel oma võrgukuur.

Täna arutati põllumajandusministri juures, kuidas jagada Liivi lahel kala püüdvate kalurite vahel 2013. aastaks rannakaluritele lubatud räimekvooti. Lootuses, et jätkub nii räime kui teisi kalu, tegid üheksa kalurit Juheta sadama korda, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Mõte tuli koos vallaga pärast 2005. aasta tormi, mis siin palju ära lõhkus. Peale seda sai hakata asju ajama,” kinnitas MTÜ Saulepa Sadam juhatuse esimees, rannakalur Ain Lopsik.  

Raha taotleti Euroopa kaladusfondist ja Audru vallalt. Kõik üheksa kalurit, kellel sadamas paadikuur on, maksid samuti. Lopsiku sõnul pidi iga kalur maksma veiti üle tuhande euro.

Rannakalus Ivo Lepp ütles, et varem oli sadam väga halvas seisus. “Endine olukord oli ikkagi väga hull ja räbal, olid siin muda sees käpakil, nüüd on ikka asfaltplats. See on väga teretulnd ikkagi,” ütles ta, lisades, et enda raha panustamine tasub ennast ära, kui heaolu paraneb. Kalurid tegid suure osa tööd ka ise ära.

Üks töö on veel, nimelt tuleb liituda elektrivõrguga, sest sadamasse on valgust vaja. Seegi pole just odav lõbu, maksab nimelt 4000 eurot.

Videot näed siit